Pomóżmy zwierzętom – ofiarom wojny w Donbasie – dożyć do końca zimy
15 stycznia, 2019

Pomóżmy zwierzętom – ofiarom wojny w Donbasie – dożyć do końca zimy

Przedstawicielstwo naszej fundacji na Ukrainie zostało otwarte w mieście Mariupol, które położone jest na wybrzeżu Morza Azowskiego w strefie działań wojennych, 20 km od linii demarkacyjnej. W Mariupolu, drugim co do wielkości mieście w obwodzie donieckim, liczba mieszkańców którego wynosi 500000 osób, znajduje się tylko 1 schronisko dla zwierząt, liczące zaledwie 150 podopiecznych. Zgodnie z […]

/ 2 lata ago

Przedstawicielstwo naszej fundacji na Ukrainie zostało otwarte w mieście Mariupol, które położone jest na wybrzeżu Morza Azowskiego w strefie działań wojennych, 20 km od linii demarkacyjnej.

W Mariupolu, drugim co do wielkości mieście w obwodzie donieckim, liczba mieszkańców którego wynosi 500000 osób, znajduje się tylko 1 schronisko dla zwierząt, liczące zaledwie 150 podopiecznych.

Zgodnie z niezależnym badaniem wolontariuszy Animal-id.info, które zostało przeprowadzone w wyżej wspomnianym mieście, liczba bezdomnych psów wynosi 2975, w mieście Bachmut – 672; bezdomnych kotów nie liczono, jednakże szacuje się, że ich liczebność przekracza liczbę psów 4- lub 5-krotnie.

W związku z tym, że działania wojenne prowadzone są w bliskiej odległości, a okoliczne wsie zostały częściowo lub całkowicie zniszczone, ludzie opuścili swoje domy rodzinne, nie zabierając ze sobą swoich pupili. Zwierzęta, wcześniej domowe a w tej chwili szwendające się po ulicach, w ogromnej ilości przemieściły się bliżej w kierunku miasta, gdzie można zdobyć pożywienie.

Długość linii demarkacyjnej wynosi około 450 kilometrów, znajdują się na niej tak duże miasta, jak: Kramatorsk, Sławjansk, Wołnowacha, Drużkowka, Awdiejewka, a także dziesiątki osad i wsi, gdzie nie prowadzono spisu, ale sytuacja jest równie zatrważająca. Dotyczy to wszystkich miejscowości, które znajdują się niedaleko od linii demarkacyjnej i są kontrolowane przez Ukrainę.

Na tymczasowo okupowanym terytorium Ukrainy, do którego należą następujące duże miasta: Donieck, Ługańsk, Makiejewka z liczbą ludności od 500000 do 1000000, a także dziesiątki mniejszych miast, osad i wsi, które w chwili obecnej nie znajdują się pod kontrolą władz ukraińskich, o panującej sytuacji możemy dowiedzieć się jedynie z urywków informacji od wolontariuszy. Na tych terenach większość ludzi żyje na granicy przetrwania (średnie wynagrodzenie w przeliczeniu na złote wynosi około 400 zł, przy czym ceny produktów żywnościowych są 2 razy wyższe niż w Polsce).

Zwierzęta są w takim stanie, że niemożliwe jest zachowanie spokoju podczas rozmów na ten temat. Z powodu braku programów odłowu, sterylizacji, umieszczenia zwierząt w schroniskach ich liczba osiągnęła katastrofalne rozmiary. W celu kontroli ich liczebności stosowane są barbarzyńskie metody – otrucie i odstrzał.

Na tymczasowo okupowane tereny Donbasu nie wpuszcza się głównie przedstawicieli fundacji charytatywnych, z wyjątkiem tych największych i znanych na całym świecie, które przywożą pomoc humanitarną dla ludzi. Dostęp na ten teren jest znacznie utrudniony i problem zwierząt nikogo nie interesuje.

SYTUACJA JEST PO PROSTU PRZERAŻAJĄCA!

Razem z Wami nasza fundacja pragnie realizować program dokarmiania chociażby części tych biednych zwierząt, które zostały całkowicie pozbawione opieki człowieka.

W chwili obecnej w obwodzie donieckim trzyma silny mróz i spadło około 30-40 cm śniegu, przypadki śmierci zwierząt z powodu głodu i wychłodzenia wzrosły ponad dziesięciokrotnie.

W celu realizacji programu pomocy zwierzętom wyrzuconym na ulicę z powodu działań wojennych potrzebne są środki na zakup karmy i na montaż karmidełek, całą nadzieję pokładamy w dobrych i wrażliwych ludziach, którzy pomogą osieroconym zwierzakom dożyć do wiosny.

Każdy grosz jest na wagę złota i może uratować czyjeś maleńkie życie!

Zapotrzebowanie na karmę tylko w Mariupolu wynosi 200 kg dziennie, a w całej strefie wojennej – o wiele, wiele więcej. Średnia cena średniej jakości karmy dla psów i kotów wynosi na Ukrainie 8 zł za kilogram.

Suma do zebrania:

  1. Produkcja i montaż karmideł 50 szt. х 50 zł, razem: 2500 zł;
  2. Wypożyczenie środka transportu, opłata za paliwo: 2800 zł;
  3. Zakup karmy dla zwierząt 10.000 kg х 8 zł, razem: 80000 zł.

Ogólna kwota, jaką należy zebrać, wynosi 85300 zł, te pieniądze pomogą przeżyć tysiącom zwierząt. Nie bądź obojętny, przecież to NASI BRACIA MNIEJSI!!!

Darowizny na karmę dla zwierząt – ofiar wojny w Donbasie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *