Potrącony na przejściu dla pieszych. Złamanie miednicy.

Do przedstawicielstwa fundacji na Ukrainie zwrócili się wolontariusze z Iwano-Frankowska w sprawie opłaty leczenia psa Rudego, który został potrącony na przejściu dla pieszych we wsi Krechowce. Kierowca, który pędził przez miejscowość, znacznie przekroczywszy prędkość, nawet nie starał się hamować lub ominąć psa, który przechodził przez jezdnię po przejściu dla pieszych. Samochód z siłą uderzył w [...]

Do przedstawicielstwa fundacji na Ukrainie zwrócili się wolontariusze z Iwano-Frankowska w sprawie opłaty leczenia psa Rudego, który został potrącony na przejściu dla pieszych we wsi Krechowce.

Kierowca, który pędził przez miejscowość, znacznie przekroczywszy prędkość, nawet nie starał się hamować lub ominąć psa, który przechodził przez jezdnię po przejściu dla pieszych.

Samochód z siłą uderzył w psa, po czym kierowca – zamiast zatrzymać się – pojechał dalej; maleńkiego pieska odrzuciło aż na chodnik, gdzie zwierzę wyło i skręcało się z bólu!

Ludzie, którzy byli świadkami wydarzenia, wezwali wolontariuszy, po czym piesek został przewieziony do kliniki weterynaryjnej. Rudemu zrobiono prześwietlenie, które wykazało ciężkie złamania miednicy.

Żadna klinika w Iwano-Frankowsku nie podjęła ryzyka operacji takich uszkodzeń, dlatego Rudego trzeba było przewieźć do kliniki we Lwowie.

Oprócz złamań miednicy Rudy ma wybite zęby i oderwany ogon.

Maluch bardzo boleśnie przeżywa wszystkie zabiegi, bardzo cierpi.

Sam nie może się wypróżniać, dlatego lekarze robią mu lewatywy, ponadto wstawili wenflon.

Została przeprowadzona operacja na miednicy, ale stan czworonoga nadal jest ciężki. Czeka go długa i kosztowna rehabilitacja – dopóki nie zostanie znaleziony dla niego prawdziwy dom. 

Nie zostawiajmy w potrzebie psiaka, który w przeciągu sekundy stracił zdrowie z powodu bezdusznego kierowcy!! Bardzo potrzebujemy Waszej pomocy!

Zbiórka dla psa potrąconego na przejściu