Potrącenie przez samochód. Pies ze złamaniem czaszki przeleżał 2 dni w rowie przy drodze.

Do przedstawicielstwa naszej fundacji zwrócili się wolontariusze z miasta Zaporoże z prośbą o opłacenie leczenia psa o imieniu Wierch, który doznał wielu urazów w wyniku potrącenia przez samochód. Pies został znaleziony 10 metrów od drogi, w rowie, do którego dał radę dopełznąć po strasznym zderzeniu z samochodem. Uderzenie było na tyle silne, że popękał zderzak [...]

Do przedstawicielstwa naszej fundacji zwrócili się wolontariusze z miasta Zaporoże z prośbą o opłacenie leczenia psa o imieniu Wierch, który doznał wielu urazów w wyniku potrącenia przez samochód.
Pies został znaleziony 10 metrów od drogi, w rowie, do którego dał radę dopełznąć po strasznym zderzeniu z samochodem. Uderzenie było na tyle silne, że popękał zderzak auta (wolontariusze znaleźli kawałki plastiku na drodze).

Wierch został natychmiast odwieziony do lecznicy weterynaryjnej. Podczas badania okazało się, że pies ma otwarty uraz czaszkowo-mózgowy, uraz kręgosłupa (brak czucia w tylnych łapach), liczne stłuczenia oraz krwiaki w organach wewnętrznych.
Pies jest przez większość czasu nieprzytomny, pod kroplówką, podłączono mu cewnik do odprowadzania moczu; lekarze robią,co mogą, aby uratować czworonoga. Gdy Wierch dochodzi do siebie, bez przerwy płacze…
Prognozy lekarzy, dotyczące wyzdrowienia, są niezbyt optymistyczne. Jednakże w ciągu ostatnich 3 dób, kiedy pies znajduje się w klinice, jego stan zaczął się stabilizować.
Kiedy tylko będzie to możliwe, zostaną przeprowadzone dodatkowe badania mające na celu wykazanie uszkodzeń organów wewnętrznych.
 
Potrzebne są środki na leczenie, opłatę pobytu w klinice, dodatkowych badań (lekarz powiedział, że konieczna będzie tomografia komputerowa).
Leczenie zwierzęcia w tak ciężkim stanie nie może być tanie, ale jeśli każdy z Was dorzuci odrobinę, to będziemy mogli spróbować uratować psa Wiercha.
 
Zbiórka na psa Wiercha z Zaporoża.
 
💸Konto do wpłat darowizn w PLN:
Konto 09 1090 1056 0000 0001 3641 1468
🌍Dla przelewów zagranicznych:
Kod SWIFT (BIC code): WBKPPLPP
IBAN: PL 09 1090 1056 0000 0001 3641 1468
PAYPAL: serceaniola@serceaniola.pl
Link: https://www.facebook.com/fundacja.serceaniola/posts/647140565701464