Pies wpadł do wykopu pod budowę z wysokości 2-piętrowego domu. Potrzebna jest pomoc.

Do przedstawicielstwa naszej fundacji zwrócili się wolontariusze z miasta Kamienskoje w obwodzie dniepropietrowskim z prośbą o pomoc w leczeniu psa Dżekiego, który został znaleziony na budowie pod kontenerem budowlanym. Dżeki to poczciwy pies, który żył sobie koło placu budowy, robotnicy dbali o niego, karmili, zrobili mu ciepłą budę na zimę. #gallery-1 { margin: auto; } [...]

Do przedstawicielstwa naszej fundacji zwrócili się wolontariusze z miasta Kamienskoje w obwodzie dniepropietrowskim z prośbą o pomoc w leczeniu psa Dżekiego, który został znaleziony na budowie pod kontenerem budowlanym.

Dżeki to poczciwy pies, który żył sobie koło placu budowy, robotnicy dbali o niego, karmili, zrobili mu ciepłą budę na zimę.

Jednakże kilka dni temu rano usłyszeli okropne wycie, które niosło się z wykopu.

Na dnie wykopu leżał pokaleczony Dżeki, cały we krwi. Nocą wpadł do wykopu i bardzo mocno zranił prawą przednią łapę i klatkę piersiową o wystające z betonu zbrojenie.

Kiedy go stamtąd wyciągnięto i zadzwoniono po wolontariuszy z towarzystwa ochrony zwierząt, piesek w jakiś sposób dopełzł pod kontener budowlany i tam głośno zawodził.

Wolontariusze, którzy przyjechali na wezwanie, pół godziny próbowali go stamtąd wydostać i wreszcie im się to udało.

Dżeki został przywieziony do przychodni weterynaryjnej; podczas wstępnych oględzin lekarz powiedział, że jego stan jest bardzo ciężki: uraz czaszkowo-mózgowy, złamania kości klatki piersiowej, uraz płuca, trzymająca się na skrawku skóry łapa, której nie uda się uratować.

Tego samego dnia przeprowadzona została amputacja łapki.

W chwili obecnej Dżeki znajduje się w klinice, przepisano mu mnóstwo leków, podłączony jest pod kroplówkę, jego stan zaczyna się stabilizować, jednakże czeka go jeszcze długie leczenie, a po nim rehabilitacja.

Leczenie tak ciężkich urazów jest bardzo kosztowne, dlatego całą nadzieję pokładamy w dobrych i nieobojętnych ludziach, którzy mogą udzielić jakiejkolwiek pomocy Dżekiemu.

Pomóżmy Dżekiemu razem!!!